Vianoce sú ohrozené, ideme do katastrofy, alarmujú vedci
24:28

Vianoce sú ohrozené, ideme do katastrofy, alarmujú vedci

07.12.2020
Kým politici diskutujú, či je potrebný lockdown alebo celoplošné testovanie, vedci sa postavili na tlačovku s alarmujúcimi číslami. Žiadajú sprísnenie opatrení. Budete počuť rozhovor s koordinátorom iniciatívy Veda pomáha, Richardom Kollárom z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK. Poradí nám aj čo robiť, aby sme na Vianoce neohrozili svojich blízkych, aj ako by mohli fungovať lyžovačky. Minister dopravy a cestovného ruchu Andrej Doležal zo Sme rodina bojuje za otvorené strediská. Popri minulotýždňovom zadržaní Jaroslava Haščáka z Penty alebo bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského sme zanedbali ďalšiu dôležitú tému – klímu. Požiadavky viac ako 120-tisíc podpísaných pod online petíciou prerokuje parlament. Dnes nám o tom viac povedia Jakub Hrbáň a Michal Sabo z iniciatívy Klíma ťa potrebuje. Moderuje Peter Hanák.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.