Čo všetko sa v stredu otvorí. Lipšic generálnym prokurátorom?

04.05.2020
Opatrenia proti koronavírusu sa budú uvoľňovať rýchlejšie – spoja sa druhá a tretia fáza. To znamená, že od stredy sa otvoria niektoré služby, všetky obchody, terasy v reštauráciách, ale aj múzeá či galérie. Premiér Igor Matovič varuje pred druhou vlnou epidémie. Preberieme aj prečo sa otvoria bohoslužby a nie napríklad divadlá alebo kiná. Budete počuť hlavného hygienika Jána Mikasa a hlavnú odborníčku na epidemiológiu Henrietu Hudečkovú. Kandidátom na generálneho prokurátora by mohol byť aj Daniel Lipšic – ktorý je však odsúdený za smrteľnú autonehodu – a stále v podmienke. Za akých okolností by sa mohol dostať do čela prokuratúry, sme sa pýtali právničky Lucie Kurilovskej. Igor Matovič sľubuje zmenu pravidiel voľby.  Moderuje Peter Hanák.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK