Kolíková chce sekať súdy z pozície sily. Vallo mobilizuje nových Bratislavčanov
28:10

Kolíková chce sekať súdy z pozície sily. Vallo mobilizuje nových Bratislavčanov

15.02.2021
Zbúrať súdy a postaviť ich nanovo. To je – zjednodušene povedané – plán ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej – ktorý sa inými slovami nazýva nová súdna mapa. Proti sú mnohí sudcovia, niektorí advokáti a aj obce a mestá, ktorých sa to týka. Ministerku sme konfrontovali s ich výhradami, a pýtali sme sa, či má na takúto reformu podporu v koalícii. Či takúto reformu naozaj treba a aké sú jej riziká, sa dozviete od analytika Samuela Spáča. Ten hovorí, že ide politické rozhodnutie z pozície sily.  Začalo sa sčítanie obyvateľstva – a kampane vedú nielen menšiny, cirkvi či neveriaci, ale napríklad aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. Podľa neho predchádzajúce vlády videli Bratislavčanov ako bohatých a preto neriešili problém, že hlavné mesto má na papieri možno aj o 200 tisíc obyvateľov menej ako naozaj.  Moderuje Peter Hanák.   

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.