Máme mať obavy z indického variantu? Kažimír a pol milióna
30:36

Máme mať obavy z indického variantu? Kažimír a pol milióna

29.04.2021
Takmer každý druhý nový infikovaný koronavírusom dnes pochádza z Indie. V súvislosti s tým s spomína aj indický variant - čo o ňom dnes vieme? „V skutočnosti nevieme, či vôbec vznikol v Indii. Prvá sekvencia tohto typ bola nájdená vo Veľkej Británii už vo februári,” vysvetľuje v podcaste virológ SAV Boris Klempa.  Mohol by sa teoreticky nachádzať aj na Slovensku a spustiť vlnu nových prípadov, ako sme to videli v prípade britského variantu?  „Zatiaľ sme nezaznamenali, že keď sa v jednej krajine rozšíril jeden z nových variantov, následne prevládol aj ďalší,” vysvetľuje. Michal Suchoba, ktorý je spolu s oligarchom Jozefom Brhelom obvinený v kauze utajených zmlúv za desiatky miliónov, má vypovedať údajných o úplatkoch pre exministra financií Petra Kažimíra. V podcaste viac povie investigatívny novinár Martin Turček. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.