Začíname Tour de východ. Mladí ľudia bez práce doma aj v zahraničí

22.06.2020
Mnohým tento rok padli dovolenky v zahraničí a tak sme pre vás pripravili seriál o dovolenke na východnom Slovensku. Seriál sme nazvali Tour de východ. V dnešnom podcaste si budete môcť vypočuť prvú reportáž o Spišskom Hrhove. Reportáž nahrával Peter Hanák. Situácia sa pre absolventov univerzít na pracovnom trhu zhoršuje - ich životopisy si pozerá čoraz menej zamestnávateľov než roky predtým. Situáciu zhoršuje aj koronakríza - v praxi tak môžu mať mladí ľudia problém s hľadaním práce. Informuje o tom portál Profesia.sk - v našom podcaste budete počuť Nikolu Richterovú. Komplikácie môžu nastať aj pri hľadaní práce v zahraničí. Môžeme naozaj očakávať vyšší počet nezamestnaných mladých ľudí?  Budete počuť Martina Kahanca zo Stredoeurópskeho inštitútu pre výskum práce, ktorý je aj členom ekonomického krízového štábu.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK