Krčméry: Bolo chybou nevyhlásiť pandémii výnimočný stav, premiér nám do práce nezasahoval.

07.05.2020
Bolo chybou nevyhlásiť pandémii plný výnimočný stav, hovorí bývalý člen krízového štábu Vladimír Krčméry. Podľa neho, premiér do rozhodnutí krízového štábu nezasahoval. Vyhlásiť výnimočný stav nebolo možné, reaguje ústavný právnik Vincent Bujňák. ako tvrdí, štátna karanténa - napriek mnohým sťažnostiam, ústavné práva neporušuje. Naopak, podľa neho ide o naplnenie našich ústavných práv na ochranu zdravia. Jednotlivé prípady jej uplatnenia však môžu byť dôvodom na žalobu voči štátu.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK