Nového šéfa justície zvolili aj sudkyne z Threemy. Chce čistiť justíciu

11.05.2020
Najvyšší súd bude mať zrejme nového predsedu – Súdna rada SR dnes nečakane zvolila sudcu Jána Šikutu. Aby sa stal šéfom Najvyššieho súdu, potrebuje ešte, aby ho menovala prezidentka Zuzana Čaputová. My vám dnes ponúkame rozhovor s Jánom Šikutom bezprostredne po zvolení. Budete počuť o jeho plánoch na očistu justície, aj čo hovorí na to, že ho namiesto reformných sudcov, volili sudkyne, o ktorých sa píše v Threeme. Pýtal som sa aj, čo urobí s podozrivými sudcami – ako sa pozerá na plány novej ministerky spravodlivosti na previerky sudcov – ale napríklad aj na jeho skúsenosti zo súdu v Štrasburgu – a aj z utečeneckého tábora. Moderuje Peter Hanák.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK