Hoaxy o korone nás dobiehajú: ľudia nevedia čomu veriť. Krajčí aj tomu pripisuje vysoké čísla prípadov
30:10

Hoaxy o korone nás dobiehajú: ľudia nevedia čomu veriť. Krajčí aj tomu pripisuje vysoké čísla prípadov

09.10.2020
Viac ako polovica ľudí vraj nevie, akým informáciám môže pri koronavíruse veriť. Najviac však pri riešení koronakrízy dôverujú prezidentke Zuzane Čaputovej či konzíliu odborníkov a menej premiérovi Igorovi Matovičovi - a to aj jeho vlastní voliči. Toto všetko vyplýva z nového prieskumu agentúry Ipsos. Podľa prieskumu sa cítia vírusom najmenej ohrození voliči Kotlebu a najviac veria dezinformáciám - v dnešnom podcaste budete počuť sociológa agentúry Romana Pudmarčíka. Na prieskum dnes reagoval aj premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí. Ten si myslí, že obrovská dezinformačná kampaň sa odzrkadlila na negatívnych výsledkoch, ktoré zažívame. Regiónom idú na pomoc vojaci a budú pomáhať aj s vyhľadávaním kontaktov pozitívnych ľudí. Úrady už samé totiž nestíhajú - budete počuť reportérku redakcie Aktuality.sk Janu Čunderlíkovú. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.