Prečo lockdown (ne)funguje. Šanta a Špirko zaujali menej
30:24

Prečo lockdown (ne)funguje. Šanta a Špirko zaujali menej

02.02.2021
Nemocnice hlásia rekordy, pribúdajú vysoké počty hospitalizovaných pacientov s koronavírusom. Deje sa to aj napriek lockdownu. Znamená to teda v praxi, že lockdown nie je účinný? Lekár Peter Sabaka z Univerzitnej nemocnice Bratislava za tým vidí viac dôvodov.  „Väčšina seniorov bola nakazená mladšími rodinnými príslušníkmi,” opisuje lekár, kde sa infikovali niektorí pacienti, ktorých majú na klinike. Hovorí však, že preťažené nemocnice môžu vyústiť do toho, že zdravotníci pri takom množstve práce vyhoria a môžeme mať čoskoro menej zdravotníkov. Poslanci ústavnoprávneho výboru aj dnes vypočúvali posledných dvoch kandidátov na špeciálneho prokurátora - a to Jána Šantu a Vasiľa Špirka. Ako to prebiehalo v podcaste opíše novinár Peter Hanák. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.