Kollárovi zrejme kauza diplomovky prejde. Matovič prekvapil, dal to na Roberta Fica

26.06.2020
V dnešnom podcaste budete počuť investigatívneho reportéra redakcie Aktuality.sk Petra Saba, ktorému nechali v schránke náboj. Ako on sám hovorí, môžete to súvisieť s jeho prácou investigatívneho novinára. Pôsobí dnes polícia dôveryhodnejšie, ako v prípade vraždy Jána Kuciaka? O tom sme sa rozprávali so šéfredaktorom redakcie Petrom Bárdym. Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal na dnešné ráno tlačovú konferenciu, kde uviedol, že svoj titul získal v súlade so zákonom a nemá sa preto za čo ospravedlňovať. Funkcie šéfa predsedu parlamentu sa tak nevzdáva, no počas pôsobenia v politike nebude používať svoj titul. Vláde sa blíži prvých 100 dní a práve posledný týždeň sa musí zaoberať kauzou diplomovej práce šéfa jednej z koaličných strán Borisa Kollára. Vyvolalo to kritiku aj z radov koaličných poslancov.O tom, ako sa kauza dotkne celej koalície a či sa dokážu kritici z koalície vzbúriť sme sa rozprávali s komentátorom Aktuality.sk Dagom Danišom.  Pýtali sme sa ho aj na postoj premiéra Igora Matoviča ku samotnej kauze - premiér mal  použiť podobný trik ako Robert Fico, ktorého roky kritizoval.  Aj dnes vám prinášame ďalšiu časť seriálu Tour de východ. Šarišské mestečko mestečko Hanušovce nad Topľou je medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou. Hoci majú necelých 4 tisíc obyvateľov, v Hanušovciach je až 14 rôznych pamiatok. Najväčšie kontroverzie vyvoláva unikátna drevená sušiareň, ktorá má príbeh spojený s druhou svetovou vojnou – a majiteľ pozemku pod ňou ju nechal schátrať tak, že drevená stavba hnije. Prečo je to tak, zisťoval Peter Hanák.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK