Dohoda Matoviča s odborníkmi? Čo je nové v kauze Kičuru
31:29

Dohoda Matoviča s odborníkmi? Čo je nové v kauze Kičuru

26.02.2021
Premiér Igor Matovič sa tento týždeň stretol s odborníkmi za okrúhlym stolom. S odborníkmi sa zrejme na niečom dohodli, konkrétne detaily však nie sú ešte známe. Minister zdravotníctva Marek Krajčí však pre náš podcast uviedol, že sa dohodli na akomsi memorande. “Je tam sada opatrení. Hlboko sme preberali súčasnú situáciu a dôvody, prečo sme tam, kde sme. Navrhli sa určité krízové riešenia, ktoré chceme v ďalšom období poprosiť, aby sme spoločne dodržiavali,” hovorí v podcaste šéf rezortu zdravotníctva. Posledné dva dni zároveň prebiehal summit lídrov EÚ. Slovensko požiadalo členské krajiny o zapožičanie vakcín. Podľa štátneho tajomníka Martina Klusa už niektorí európski lídri vo svojich vládach diskutovali o tom, že by nám vakcíny zapožičali. O čom ďalšom bol summit a kedy by sa mohli začať používať covid certifikáty? Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe. Čo nové sa objavuje v jeho prípade v podcaste opisuje novinárka Laura Kellöová. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.