Rok 2020 ako rekordne najteplejší: čo čaká Slovensko? Nejasný núdzový stav
35:30

Rok 2020 ako rekordne najteplejší: čo čaká Slovensko? Nejasný núdzový stav

23.02.2021
Rok 2020 bol spolu s rokom 2016 najteplejší za posledných 140 rokov. Ročné obdobia boli, s výnimkou jari, výrazne teplotne nadnormálne. Dnes to oznámili meteorológovia zo SHMÚ. Čo môžeme čakať v budúcnosti vo svete, ale napríklad aj na Slovensku? V podcaste sme sa o tom rozprávali s klimatológom Jozefom Pechom “V súčasných klimatických podmienkach napríklad Komárna, Bratislavy budeme mať o necelých tridsať rokov klimatické podmienky, ktoré sú skôr dnes typické pre stred Talianska, pobrežie Jadranského mora, Chorvátsko. A v horších suchších rokoch to bude pravdepodobne veľmi pripomínať niektoré oblasti Grécka,” opisuje v dnešnom podcaste klimatológ. Poslanci by mali zrejme zajtra v parlamente rozhodnúť, či sa predĺži núdzový stav na Slovensku. Niektorí poslanci upozorňovali, že tento návrh nemusia podporiť - hovorilo sa tiež, že SaS a Za ľudí prídu na koaličnú radu s požiadavkami, pri splnení ktorých zahlasujú za potvrdenie núdzového stavu. Ako budú teda spomínané koaličné strany hlasovať? Rozprávali sme sa o tom s Andreou Letanovskou (Za ľudí) a Janou Bittó Cigánikovou (SaS). Čo by nasledovalo, ak by poslanci nepredĺžili núdzový stav? V podcaste odpovedá ústavný právnik Vincent Bujňák. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.