Čo sa môže zmeniť v cestovaní: paradoxne viac letov, no vyššie pokuty. Čo robiť, keď sa nedostaneme na test
22:49

Čo sa môže zmeniť v cestovaní: paradoxne viac letov, no vyššie pokuty. Čo robiť, keď sa nedostaneme na test

25.08.2020
Na Slovensku máme druhú vlnu koronavírusu a počet prípadov stúpa. Pozreli sme sa na zmeny, aké nás môžu čakať od septembra pri cestovaní do zahraničia: ktoré krajiny by sa mohli pridať na zoznam rizikových a naopak, ktoré pribudnú na zoznam bezpečných? Pýtali sme sa štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa. Ten hovorí o otvorení komerčných letov do viacerých krajín. Dôležitá bude aj metodika, ktorá určí, ktoré krajiny budeme preraďovať do červených zón. Rozhovor sme nahrávali ešte pred zasadnutím ústredného krízového štábu. Pozreli sme sa aj na testovanie na koronavírus. Zisťovali sme, čo sa môže skomplikovať a čo robiť, ak sa objednáme, ale nedostaneme oznámenie o termíne testovania. Budete počuť hovorkyňu Univerzitnej nemocnice Bratislava Evu Kliskú a riaditeľa Úseku stratégie a rozvoja Národného centra zdravotníckych informácií Igora Siberta.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.