Prečo Marček nedostal doživotie? Kolíková chce preveriť majetky všetkých sudcov a ich rodín

06.04.2020
Súd mimoriadne znížil trest vrahovi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Namiesto navrhovaných 25 rokov dostal len 23 rokov. Sudkyňa to odôvodnila tým, že ide o signál, že sa oplatí spolupracovať s vyšetrovateľmi. V hre bolo pôvodne aj 25 rokov alebo doživotie. Prečo nakoniec dostal nižší trest? Budete počuť znalca z prípadu, psychológa Roberta Mathého, prokurátora Juraja Novockého, sudkyňu Ruženu Sabovú a aj právnika Zlatice Kušnírovej Romana Kvasnicu.  V dnešnom podcaste vám prinášame prvú časť nášho veľkého rozhovoru s ministerkou spravodlivosti Máriou kolíkovou zo strany Za ľudí. Hovorí v ňom, ako presvedčila 5 členov v súdnej rade, aby sa vzali funkcií, ale aj o plánoch na previerky majetku všetkých sudcov – vrátane ich rodín. Moderuje Peter Hanák. 

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK