Prečo nemali podceniť Trumpa. Problém s majetkom Bašternáka
32:33

Prečo nemali podceniť Trumpa. Problém s majetkom Bašternáka

04.11.2020
V Spojených štátoch sa konajú prezidentské voľby a meno víťaza ešte stále nie je známe. Už teraz to ale vyzerá tak, že výsledky budú tesné. Na priebeh volieb, prečo sa prognózy mohli mýliť, keď favorizovali Bidena, v čom podcenili Donalda Trumpa a čo sa bude v Amerike diať, keď bude známe meno víťaza, sme sa pýtali bývalého šéfa slovenskej diplomacie Eduarda Kukana. „Trump bol nakazený koronavírusom a aj tak sa vrátil do kampane s vervou. Je aktívnejší ako Biden a toto jeho politické nasadenie zohralo dôležitú úlohu a v poslednú chvíľu sa voliči rozhodli, že budú hlasovať za neho. Biden nemal jasné odkazy pre voličov, čo by chcel zmeniť,” vysvetľuje v dnešnom podcaste Eduard Kukan, prečo môžu byť výsledky tesné, hoci viacerí favorizovali Bidena. Pripomenuli sme si aj systém amerických prezidentských volieb a vysvetlili si, prečo môžu Američania dlhšie čakať na výsledky. Budete počuť reportéra redakcie Aktuality.sk Pavla Štrbu. Aktuality.sk dnes píšu o tom, že NAKA začala trestné stíhanie v prípade Bašternákovho majetku. V hre je až 15 rokov väzenia a nitky vedú k bývalej konkurznej správkyni Bašternákovho majetku Lenke Ivanovej. Budete počuť reportérku redakcie Aktuality.sk Lauru Kellöovú. Moderuje Denisa Hopková.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.