Na test alebo 10 dní doma. Ako bude vyzerať masové testovanie
18:55

Na test alebo 10 dní doma. Ako bude vyzerať masové testovanie

20.10.2020
Už tento víkend nás čaká hromadné testovanie ľudí v najpostihnutejších regiónoch, ktoré zabezpečí armáda. Masové testovanie na celom Slovensku by malo byť počas dušičkového víkendu, a tiež medzi šiestym a ôsmym novembrom. Budete počuť premiéra Igora Matoviča. Prezidentka Zuzana Čaputová iniciovala bezpečnostnú radu štátu. Podľa nej ide o dobrú príležitosť dať sa otestovať, chce však záruky, že to nepoloží naše zdravotníctvo. Testovať ľudí pôjde aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, a žiada o pomoc aj ostatných zdravotníkov. Peter Pellegrini nepovedal, či sa pôjde dať otestovať, ale svojich rodičov nechá doma. Nakazil sa už niekedy niekto pri testovaní? Pýtali sme sa napríklad aj poslanca Smeru Vladimíra Baláža, ktorý je lekár, a budete počuť aj ministra obrany Jaroslava Naďa a šéfku zdravotníckeho výboru zo strany SaS Janu Cigánikovú. Druhou témou dnešného podcastu je disciplinárne stíhanie sudcu Michala Trubana za prepustenie Norberta Bodora z väzby. Návrh na jeho disciplinárku dnes podali šéf Súdnej rady Ján Mazák a šéf Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala. Moderuje Peter Hanák.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.