Ako sa podarilo Lukašenkovi utajiť inauguráciu: namiesto slávnosti vysielanie ruských seriálov
28:57

Ako sa podarilo Lukašenkovi utajiť inauguráciu: namiesto slávnosti vysielanie ruských seriálov

25.09.2020
Alexander Lukašenko sa tento týždeň inauguroval, ale tajne a len v blízkom kruhu. Ako to prebiehalo, ako sa mu to podarilo a čo na to Bielorusi? „Ľudia Lukašenkovu inauguráciu berú s nadhľadom a videli sme ich včera sa vyhlasovať za prezidenta v uliciach, na hlavy si dávali koruny. Aj to je reakcia bieloruskej spoločnosti, jednak ukazovať, že s inauguráciou nesúhlasia, na druhej strane aj ukazovať, že je to tak trochu predmet spoločenského výsmechu,” hovorí v našom podcaste reportérka redakcie Aktuality.sk Stanislava Harkotová. Na čele krajiny ho nechce časť Bielorusov a tiež sveta, rovnako aj opozícia, no napriek tomu sa tajne inauguroval a zatiaľ to vyzerá tak, že nikam neodchádza. Prečo sa tak Lukašenko silno drží moci? A kto môže rozhodnúť o jeho konci? „Myslím si, že budeme svedkami scenára, keď Rusi povedia Lukašenkovi, že my ťa podporujeme, ale ty to nezvládaš, takže začneš dialóg s opozíciou o zmene ústavy a nových voľbách. Rusi potrebujú čas na pripravenie svojich kandidátov, lídra, s ktorým budú môcť spolupracovať," hovorí v našom podcaste Alexander Duleba zo Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Stále nie je jasné čo bude s novelou o potratoch - vyzerá to ale tak, že časť koalície za ňu nebude hlasovať. Prečo? A ako by mohlo vyzerať finálne znenie novely? Budete počuť Andreja Stančíka z OĽaNO. Moderuje Denisa Hopková, technicky spolupracovala Tatiana Škultétyová.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.