Časť koalície chce odstúpenie Kollára, Matovič váha. Politici za plagiát inde rýchlo končia

24.06.2020
Boris Kollár sa pre svoju diplomovú prácu dostáva pod tlak niektorých koaličných partnerov: Strana Za ľudi dáva Kollárovi  “ultimátum" - buď dôveryhodne vyvráti podozrenia z plagiátorstva alebo príjme politickú zodpovednosť. Budete počuť Miroslava Kollára zo strany Za ľudí. Pred novinárov predstúpil aj premiér Igor Matovič - ten povedal, že nechce rozpad koalície a Borisa Kollára na odchod vyzývať nebude.  Vysvetlenie bude žiadať aj ďalší koaličný poslanec Ondrej Dostál z SaS - ten v našom podcaste reagoval aj na dnešné slová Igora Matoviča.  Kollárovu prácu kritizovala aj Študentská rada vysokých škôl. Hovorí, že chce zmenu zákona, aby sa plagiátorom odobrali tituly. Budete počuť Filipa Šuranu.  Ako to býva zvykom v zahraničí pri prevalení plagiátorstva politikov?  Odstupuje sa, no u nás to nebýva zvykom - hovorí v našom podcaste analytička iniciatívy To dá rozum Renáta Hall.  Aj dnes pokračujeme v našom seriáli Tour de východ. Peter Hanák tentokrát prinesie reportáž z Levoča, ktorá je zasiahnutá koronakrízou.

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK