Sociologička Bútorová: Sputnik by zrejme nepriniesol prelom v zaočkovanosti
31:06

Sociologička Bútorová: Sputnik by zrejme nepriniesol prelom v zaočkovanosti

22.04.2021
Ruská vakcína Sputnik by zrejme nebola žiadnym prelomom v zaočkovanosti Slovákov, hlásili sa k nej napríklad aj antivaxeri, tvrdí to sociologička Zora Bútorová. Slová expremiéra, ktorý operoval až miliónom životov tak podľa nej, čísla z aktuálnych prieskumov rozhodne nepotvrdili.  Slovensko sa pomaly a s veľkou dávkou opatrnosti postupne vynára z pandemickej hmly. Po mesiacoch sprísňovania protiepidemických opatrení nastáva čas ich opätovného uvoľňovania. Od pondelka si tak zrejme budeme môcť vychutnať už aj terasy reštaurácii či pohyb vo fitnescentrách. Niektorí odborníci už ale začali špekulovať o tretej – tentoraz letnej, vlne Korony. Je teda vládny postup uvoľňovania protiepidemických opatrení správny alebo sa tešíme na lete ešte príliš predčasné? Odpovie dátový analytik (a asistent poslanca SaS) Ivan Bošňák a so sociologičkou Zorou Bútorovou sa podrobne pozrieme na to, čo o odhodlanosti očkovať sa Sputnikom hovoria aktuálne prieskumy, ale aj na to, kde pramenia útoky politikov na vedu a vedcov. Pekný deň želá Braňo Dobšinský.  

Podcast NAHLAS |aktuality.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.