NRoP 008: Ako zaujať videom a budovať značku na YouTube

14.05.2019
Mária Friedmannová absolvovala štúdium sociálnej antropológie a genetiky na Univerzite v Oxforde. Pokračovala magisterským štúdiom a získala doktorát z psychológie. Počas štúdia založila letnú akadémiu Discover, ktorá pomáha stredoškolákom rozvíjať kritické myslenie. To bol základ pre jej následnú prácu v Google, kde takmer 4 roky skúmala skúsenosti používateľov (User Experience) na sociálnej sieti YouTube. Dôkazom, že v podnikateľskom v prostredí sa pohybujú šikovné ženy je aj umiestnenie v rebríčku Forbes 30 pod 30.Video je v dnešnej dobe fenomén. Prečo je potrebné byť na YouTube, ak chcem vybudovať silnú značku. Ako spoznať konkurenciu a odlíšiť sa od nej, aké štatistiky je potrebné sledovať, ako sa zarábajú peniaze na YouTube a mnoho ďalších skúsenosti z praxe nájde práve v tejto epizóde.Viac o Márii Friedmannovej aj jej príbehu si prečítajte na FORBES (www.nevyhoreni.forbes.sk/maria-friedmannova/)Najdôležitejšie metriky úspešného YouTube kanálu:Rast počtu odberateľov (trend)Loajalita publikaDopozerateľnosť videaZdieľanie videíZaujímavé linky z podcastu:Vytvorenie YouTube kanálu (www.youtube.com)Nástroj na analýzu kľúčových slov (www.tubebuddy.com)Analýza sledovania YouTube kanálu (www.youtube.com/analytics)Podcast NA ROVINU O PODNIKANÍ je doplnením interaktívneho vzdelávacieho ekosystému spoločnosti PROSIGHT Slovensko:O PROSIGHT Slovensko – www.prosight.sk/o-nasO PROSIGHT Academy – www.prosight.sk/prosight-academyVerejné prednášky NA ROVINU (Facebook stránka) – www.facebook.com/narovinu/Podcast NA ROVINU O PODNIKANÍ – www.narovinu.online

Podcast Na rovinu o podnikaní je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK