Sokorta (12.5.2021 15:10)
13:46
Podcast: Na ceste_FM

Sokorta (12.5.2021 15:10)

12.05.2021
Ostrov dračej krvi alebo Galapágy Indického oceánu – aj pod týmito menami poznáme ostrov Sokotra. Nachádza sa na hranici Indického oceánu a Arabského mora a napriek tomu, že oficiálne patrí pod správu Jemenu, nepokoje a nedávny vojenský konflikt v tejto oblasti sa územia Sokotry vôbec nedotkli. Zostala pre cestovateľov bezpečnou destináciou, aj keď je ich počet v priemere len približne tisíc za rok. Na Sokotre prakticky neexistuje turistická infraštruktúra, čo však prispieva k autentickosti ostrova a k zachovaniu prírodného a kultúrneho bohatstva. Peter Koutný sa o Sokotre v rubrike Na ceste_FM rozprával s cestovateľom Romanom Veliačikom.

Podcast Na ceste_FM je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Cestovanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.