24. Pravidelná dávka - Fašizmus
16:57
Podcast: mužom.sk

24. Pravidelná dávka - Fašizmus

28.11.2018
Rôzne politické izmy ako liberalizmus, konzervativizmus či fašizmus sú dnes všeobecne označované ako politické ideológie. V nedávnej dávke som o jednej z nich, konzervativizme, hovoril a dnes by som sa chcel pozrieť na fašizmus. Prečo? Možno ste počuli o nedávnom prieskume, ktorý si dala urobiť Rada mládeže Slovenska, podľa ktorého by v súčasnosti 20% mladých, teda najviac z celkového počtu opýtaných, volilo politickú stranu, ktorá sa ideovo a hodnotovo nachádza v pravom extrémnom rohu politického spektra. O fašizme sa už veľa napísalo a ja sám som do tejto osvety pred dvomi rokmi prispel jedným článkom, ktorého obsah by som chcel s vami dnes zdieľať. Nie je najjednoduchší, ale verím, že ponúka mnoho potrebných otázok na zamyslenie; a síce by som v ňom niekoľko detailov a formulácií dnes zmenil, podstava obžaloby voči fašizmu zostáva nezmenená. Ak by ste si ho chceli vlastným tempom prečítať, link na jeho publikovanú verziu nájdete v popise. Link na článok: www.tyzden.sk/casopis/32361/fasizmus-a-stat-ako-domcek-z-karat *** Ak sa vám páči obsah, ktorý tvoríme, a chcete našu snahu oceniť a pomôcť tomuto projektu napredovať, vášmu daru budeme vďační na: SK0283605207004206569938 Zdroj obrázka: www.telos.tv/drip-drip-deja-vu/mostra-composite

Podcast mužom.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: mužom.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.