3. Pravidelná dávka s Jarom Varcholom o filozofii vedy a umelej inteligencii
01:02:22
Podcast: mužom.sk

3. Pravidelná dávka s Jarom Varcholom o filozofii vedy a umelej inteligencii

04.07.2018
Dnešná pravidelná dávka bude o filozofii vedy. Jaro Varchola nám povie viac o vzťahu medzi vedou (fyzikou, biofyzikou) a filozofiou vedy, a tiež vysvetlí prečo sa navzájom kriticky potrebujú. Hovoriť budem aj o ľuďoch a veciach ako: - Karl Popper: falzifikácia vedeckého poznania - Thomas Kuhn: zmeny (vedeckej) paradigmy - vedecký realizmus: "úspešnosť" ako kritérium pravdivosti vedy - umelá inteligencia: Ako vyrobiť mysliace či vedomé počítače? - Alan Turing: ranný priekopník počítačov - Turingov test: Ako zistiť, či hovorím cez chat s človekom alebo s počítačom?

Podcast mužom.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: mužom.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.