7. Pravidelná dávka - Myšlienkový experiment o zaseknutom jaskyniarovi
14:00
Podcast: mužom.sk

7. Pravidelná dávka - Myšlienkový experiment o zaseknutom jaskyniarovi

01.08.2018
Šiesta pravidelná dávka bola teoretickým a praktickým úvodom do sveta myšlienkových experimentov. Dnes rozanalyzujeme ďalší experiment, ktorý je na rozdiel od električky a pešieho mostu menej známy. Jedná sa o morálnu dilemu o zaseknutom jaskyniarovi, ktorú v 1982 prestavila írska filozofka Elizabeth Anscombe.

Podcast mužom.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: mužom.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.