31. Pravidelná dávka - O kráse
25:08
Podcast: mužom.sk

31. Pravidelná dávka - O kráse

16.01.2019
V dnešnej dávke budeme pokračovať v otázke, nad ktorou sme sa trochu zamysleli minulý týždeň. Viliam sa pýtal, "Čo je to krása a aký má vyznam v každodennom živote človeka?" Inšpiráciou pre obsah dnešného spoločného premýšlanie je prednáška od briského filozofa Rogera Scrutona, ktorý sa už dlhé roky venuje otázkam estetiky, krásy, umenia a architektúry. Konkrétne predstavím viacero z jeho myšlienok z prednášky s názom "To, čo je pravdivé, dobré a krásne", ktorú v 2017 predniesol na Wheatley Institution v Amerike; a ak viete po anglicky, celú prednášku si môžete pozrieť tu www.youtube.com/watch?v=10PG8VZiZaQ&feature=youtu.be&t=2 a doslovný prepis v angličtine nájdete tu: wheatley.byu.edu/the-true-the-good-and-the-beautiful Maľba: Salome dostáva hlavu sv. Jána Krstiteľa, 1637 (olej na plátne), autor Giovanni Francesco Barbieri *** Ak sa vám páči obsah, ktorý tvoríme, a chcete našu snahu oceniť a pomôcť tomuto projektu napredovať, vášmu daru budeme vďační na: SK0283605207004206569938

Podcast mužom.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: mužom.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.