5. Pravidelná dávka s Matúšom Repkom o východnej filozofii
01:14:14
Podcast: mužom.sk

5. Pravidelná dávka s Matúšom Repkom o východnej filozofii

18.07.2018
Hosťom tejto pravidelnej dávky je Matúš Repka, s ktorým sa bližšie pozrieme na východnú filozofiu. Hovoriť budeme aj o tom: - čo sú to rituály a prečo sú pre človeka nevyhnutné - kto to bol Konfucius a čo je to konfucianizmus - prečo a ako je jeho filozofia založená na vzťahoch na piatich úrovniach - v čom sú pre Konfucia "ušľachtilosť" a "ľudskosť" kľúčovými pojmami - je konfucianizmus filozofiou alebo náboženstvom - čo môže Konfucius naučiť dnešných obyvateľov Slovenska - prečo a ako je filozofia hlavne o kritickom myslení

Podcast mužom.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: mužom.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.