Kedy sa oplatí refinancovanie hypotéky a ako to ovplyvnila pandémia
01:37:37
Podcast: Môj podcast

Kedy sa oplatí refinancovanie hypotéky a ako to ovplyvnila pandémia

04.03.2021

Refinancovať úver na bývanie je možné aj počas pandémie ochorenia covid-19, ani odklad splátok automaticky neznamená stopku, tieto prípady sa posudzujú individuálne. Vo všeobecnosti sa refinancovanie vyplatí najmä vtedy, keď klient nežiada žiadne dodatočné peniaze, teda nezvyšuje istinu úveru ani nepredlžuje jeho splatnosť.  

Akú úlohu pri refinancovaní zohrávajú finanční sprostredkovatelia? Dostane klient lepšiu úrokovú sadzbu, keď v čase refixácie povie svojej banke, že chce odísť? A od čoho to závisí?  

Ako sa posudzuje príjem zo zahraničia? A ako príjem z vlastnej jednoosobovej eseročky? Vidia banky riziko v tom, ak sám seba zamestnávam v takejto eseročke? Je možné si vziať hypotéku oproti budúcim príjmom, napríklad v prípade, že kupujem druhý byt a chcem ho prenajímať?  

Počas clubhouse diskusie Ako na peniaze odpovedali na otázky Adama Valčeka a poslucháčov Andrej Zaťko, CEO 365.bank a Poštovej banky, Gabriel Balog, riaditeľ divízie obchodu 365.bank a Poštovej banky, a Zuzana Žemlová, členka predstavenstva 365.bank a Poštovej banky zodpovedná za oblasť riadenia rizík.

Pozn.: Podcast je záznamom diskusie vysielanej na sociálnej sieti Clubhouse 24. februára 2021; nahrávanie sa realizovalo v súlade s komunitnými pravidlami, všetci spíkri (vrátane vyvolaných poslucháčov) poskytli písomný súhlas s nahrávaním.

Podcast Môj podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.