Podcast:Môj podcast

Aké dáta o nás zbierajú banky, sociálne siete a štát? Nielen o úverových registroch

08.03.2021

Ako fungujú úverové registre? Koľko ich existuje? Môžu si neplatiči nechať „zahladiť“ svoje staré záznamy o meškajúcich splátkach? Dá sa získať výpis z úverového registra?

Prečo je záznam v Centrálnom registri exekúcií považovaný za „knockout“ kritérium pri získaní úveru? A platí to vždy? 

Prečo sa banky pripájajú do Register fyzických osôb pod Ministerstvom vnútra SR? Čo všetko o nás vidia v evidenciách Sociálnej poisťovne? Využívajú banky a iné finančné inštitúcie dáta zo sociálnych sietí? A čo všetko sa tam o nás môžu dozvedieť?

Počas clubhouse diskusie Ako na peniaze odpovedali na otázky novinára Adama Valčeka a poslucháčov Andrej Zaťko, CEO 365.bank a Poštovej banky, Filip Vítek, dátový výskumník a autor blogu mocnedata.sk, a Pavol Škápik, vedúci datatímu Magistrátu hl. mesta SR Bratislavy, ktorý v minulosti pracoval aj v rámci vládnych analytických jednotiek. Do diskusie sa zapojila tiež Zuzana Žemlová, členka predstavenstva 365.bank a Poštovej banky zodpovedná za oblasť riadenia rizík.

Pozn.: Podcast je záznamom diskusie vysielanej na sociálnej sieti Clubhouse 3. marca 2021; nahrávanie sa realizovalo v súlade s komunitnými pravidlami, všetci spíkri (vrátane vyvolaných poslucháčov) poskytli písomný súhlas s nahrávaním.

Podcast Môj podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK