Koľko máme digitálnych bánk, na koho cielia a ako fungujú v pozadí
02:12:56
Podcast: Môj podcast

Koľko máme digitálnych bánk, na koho cielia a ako fungujú v pozadí

15.03.2021

Na Slovensku začal poskytovať bankové služby známy fintech Revolut, využíva na to litovskú bankovú licenciu. Ako to ovplyvní slovenské digitálne banky? Čo vlastne znamená „digitálna banka“, resp. „neobanka“ , v čom sa odlišuje od „kamennej” a koľko ich na Slovensku pôsobí? 

Aké služby od digitálnych bánk ľudia požadujú a čo v skutočnosti využívajú? Nakoľko dôležitá je pre nich kvalita aplikácií a ich používateľského rozhrania? Na aké verejné registre sú napojené a ako si overujú identitu bez návštevy pobočky?

Počas clubhouse diskusie Ako na peniaze odpovedali na otázky novinára Adama Valčeka a poslucháčov Andrej Zaťko, CEO 365.bank a Poštovej banky, Michal Blažej, partner UX štúdia Lighting Beetle a Tomáš Barbarič, šéf digitálneho bankovníctva 365.bank & Poštovej banky (spolutvorcu 365.bank).

Viac podrobností o bankových službách Revolut na Slovensku nájdete v tomto článku Denníka N.

Pozn.: Podcast je záznamom diskusie vysielanej na sociálnej sieti Clubhouse 10. marca 2021; nahrávanie sa realizovalo v súlade s komunitnými pravidlami, všetci spíkri (vrátane vyvolaných poslucháčov) poskytli písomný súhlas s nahrávaním.

Podcast Môj podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.