Meditovať s Júliou

Meditovať s Júliou

Meditovať znamená žiť naplno v prítomnosti. Na tomto podcaste nájdete rôzne meditácie. Od Joga Nidry, ktorá prebieha v ľahu, po vedení meditácie v sebe. Tento podcast je určený každému, kto chce zlepšiť svoj život. Áno, naozaj som presvedčená o tom, že meditácia zlepšuje život (potvrdí 100 zo 100 meditujúcich ;)) a tiež som presvedčená, že je vhodná pre každého. Meditácii je obrovské množstvo, stačí si len nájsť tu pravú pre seba.

Podcast Meditovať s Júliou je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (16 epizód)

12:52
  
pred 2 dňami

Meditácia pre úplných začiatočníkov

Táto krátka meditácia je zostavená tak, aby sa do nej dokázal ponoriť aj úplný začiatočník. Určite si ju však užijete, aj pokiaľ už máte s meditáciami predošlé skúsenosti. Stačí sa pohodlne posadiť alebo si ľahnúť a potom už len počúvať a hlboko, vedome relaxovať. 
04:42
  
26.07.2021

Meditačná rýchlovka

Sú dni, kedy máte pocit, že nič nestíhate? Alebo proste nemáte náladu dlho sedieť a meditovať? Pamätajte, aj krátka meditácia je lepšia ako žiadna ;) . A aj 5 minút dokáže urobiť veľkú zmenu vo vašej energii a prežívaní. Preto túto meditačnú rýchlovku odporúčam nie len vtedy, keď nemáte čas, ale aj...
12:09
  
03.05.2021

Ranná meditácia

Začnite svoj deň s jasnou mysľou a zámerom. Táto krátka meditácia vám pomôže rozjasniť vaše myšlienky, telo a rozvíjať sústredenie. Skúste si ju dať každé ráno počas najbližších 21 dní a uvidíte, ako sa vaše dni zmenia. Je to len 12 minút. ;)
09:33
  
24.02.2021

Krátka meditácia na precítenie bezpečia a lásky (vhodná aj pre deti)

Cítiš sa unavene, bez energie a bez nálady? Potrebuješ precítiť bezpečie a lásku, no zároveň nemáš čas na dlhé meditácie a relaxačné cvičenia? Dopraj si túto krátku Joga Nidru, ktorá sa môže robiť v ľahu aj v sede. Vyskúšaj, ako krátke relaxačné cvičenie, dokáže zmeniť tvoju náladu a energiu. ...
25:26
  
26.01.2021

Meditácia na rozvoj sebalásky a hlbokej vďačnosti

Vidím vo svojom okolí stále viac žien, ktoré túto tému riešia, vrátane mňa samotnej. Každá to máme inak, no ja osobne som si cestu k sebe samej hľadala dlho. Táto meditácia rozvíja pocit vďačnosti. Vďačnosť za čas, ktorý si venujete, vďačnosť za telo, ktoré máte či energiu, ktorú tvoríte. Čím v...
20:42
  
11.12.2020

Joga Nidra: Na lepšie trávenie

Častou príčinou tráviacich ťažkostí býva stres, negatívne myšlienky či potlačené pocity a spomienky. Joga Nidra poskytuje hlbokú relaxáciu, čas na liečenie a objavenie blokov, ktoré nám môžu spôsobovať, že sa vo vlastnom tele necítime dobre.
28:10
  
27.10.2020

Meditácia Zbavte sa úzkosti a precíťte bezpečie

Rok 2020 je...zvláštny. Situáciu s koronou prežíva každý inak. Mnohí pociťujú strach či neistotu. Túto Joga Nidru som vytvorila tak, aby vám pomohla uvoľniť pocity úzkosti a nájsť v sebe opäť pocit bezpečia. Pamätajte, pocit bezpečia, ktorý tak veľmi potrebujeme, dokážeme nájsť v sebe a potom sa oň...
28:59
  
02.09.2020

Meditácia čakier a rovnováhy

V tejto Joga Nidre prechádzame jednotlivé energentické centrá, nazývané aj čakry. Vďaka tomu dokážeme objaviť bloky a nachádzať fyzickú či psychickú rovnováhu. Je skvelá, keď sa cítite chorí, či inak vyhodení z vášho "stredu". 
38:39
  
17.08.2020

Cesta na miesto hlbokej relaxácie a pokoja

Táto Joga Nidra vás postupne, s citom a láskou, zavedie až na miesto hlbokej relaxácie. Vydajte sa so mnou na dobrodružnú cestu zasneženou horou, na vrchole ktorej ste len vy a váš pokoj. Stav absolútnej relaxácie. Royalty free music.
13:30
  
17.08.2020

Joga Nidra: Daj si pauzu

Ak máte pocit, že vám dochádza energia, neviete sa sústrediť alebo si proste chcete dať v pracovnom nasadení oddych, toto je presne pre vás. Za 13 min si odpočiniete, uvoľníte napätie a vytvoríte tak priestor pre novú energiu do ďalšej práce či inej činnosti, ktorá vás ešte čaká. Royalty free music....
33:30
  
17.08.2020

Meditácia na prijímanie a púšťanie emócií

Vráťte sa k tejto Joga Nidre vždy, keď budete mať pocit, že vás vaše emócie “valcujú” alebo práve naopak dusia a nechcú ísť von. Nezabúdajte však k tejto Joga Nidre, rovnako ako k sebe, pristupovať s pokorou a láskou.
25:12
  
17.08.2020

Meditácia Spoznaj a splň svoj zámer

Joga Nidra vytvára priestor na to, aby ste sa ponorili do seba a využili tento čas na nájdenie alebo posilnenie vášho zámeru či poslania. V Joga Nidre ho voláme sankalpa. Vyjadruje hlbokú, skutočnú túžbu vášho srdca. Thanks for the music.
25:39
  
17.08.2020

Joga Nidra: Čas len pre teba

Každá Joga Nidra je časom na znovu spojenie so sebou. Túto 25 minútovú som nahrávala špeciálne s týmto zámerom.
25:45
  
17.08.2020

Meditácia na hlboké stíšenie tela a mysle

Každá jedna Joga Nidra stimuluje parasympatický nervový systém a tým pomáha znižovať stresovú odozvu v tele. Táto Joga Nidra je zameraná na relaxáciu tela a mysle. Dostane vás do hlbokého, upokojujúceho ticha vášho srdca.
17:42
  
17.08.2020

Meditácia na uvoľnenie a relaxáciu

Táto krátka Joga Nidra je určená na úplnú fyzickú, mentálnu a emocionálnu relaxáciu. Prevediem vás uvoľňujúcim cvičením ako aj radom symbolov. Zanechá vás pokojnými a odpočinutými. Odkaz na spomínané video.  Royalty free music.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK