Môže lekárnik odmietnuť obslúžiť zákazníka bez ochranného rúška?
15:08

Môže lekárnik odmietnuť obslúžiť zákazníka bez ochranného rúška?

02.11.2020

Zákazník bez ochranného rúška alebo prekrytia horných dýchacích ciest nesmie vstupovať do priestorov lekárne. Môže sa však stať, že si to zamestnanec nevšimne. V tom momente nastal problém. Opatrenie hlavného hygienika totiž uvádza, že rúško má mať zákazník už pri vstupe do lekárne. Mala by lekáreň kontrolovať zákazníkov ešte pred tým, než vstúpia do jej priestorov? Môže lekárnik odmietnuť obslúžiť zákazníka, ktorý nerešpektuje pravidlá? Odpovede na tieto i ďalšie otázky vám v dnešnom podcaste ponúkne JUDr. Ivan Humeník, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Porozprávame sa aj o tom, či je lekárnik povinný podľa zákona vydať pacientovi liek alebo ho môže poslať preč.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.