Bežte k notárovi, ak nechcete aby do vašej dokumentácie mala prístup polovica rodiny
19:15

Bežte k notárovi, ak nechcete aby do vašej dokumentácie mala prístup polovica rodiny

17.05.2021

Zdravotnú dokumentáciu pacienta bude musieť lekár po novom sprístupniť aj iným osobám ako samotnému pacientovi. A to bez toho, aby ich splnomocnil. Podľa novely zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorú začiatkom mája tohto roka schválili poslanci a čaká na podpis prezidentky SR bude môcť do zdravotnej dokumentácie pacienta nahliadať širší okruh osôb. Pacient bude musieť u notára overiť dokument, v ktorom uvedie, komu poskytovanie informácií zakazuje. O tejto téme sa podrobnejšie budeme v dnešnom podcaste rozprávať s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNER. Povie vám tiež, prečo si myslí, že spomenutá právna úprava je v rozpore s ústavou.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.