Kto zodpovedá za predoperačné vyšetrenia u pacienta?
14:05

Kto zodpovedá za predoperačné vyšetrenia u pacienta?

28.09.2020

Ak nejde o akútny operačný zákrok, pacient má pred ním absolvovať predoperačné vyšetrenia, ktorých účelom je zhodnotenie rizika vo vzťahu k plánovanému podaniu anestézy. Je dôležité, aby rozsah vyšetrení zodpovedal podstatné riziká, ktoré vzhľadom na zdravotný stav pacienta a povahu operačného zákroku prichádzajú do úvahy. Okrem indikujúceho lekára sú do nich zainteresovaní i všeobecný a konziliárny lekár. Všeobecný lekár by sa nemal riadiť len zaužívanými spôsobmi, ale prihliadať i na odborné usmernenie rezortu zdravotníctva a najmä na jeho prílohu. O predoperačných vyšetreniach u pacienta, zodpovednosti lekára i rôznych situáciách, ktoré môžu nastať sa budeme v dnešnom podcaste rozprávať s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.