Musia lekári nastúpiť do práce, ak majú obavy o svoje zdravie?
21:06

Musia lekári nastúpiť do práce, ak majú obavy o svoje zdravie?

16.03.2020

Nový koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 zmenil v týchto dňoch život v našej krajine. Vláda Slovenskej republiky vyhlásila núdzový stav pre štátne nemocnice. Ten má umožniť presuny personálu a techniky a zdravotníci nebudú môcť odmietnuť prísť do práce. Čo v prípade, ak majú obavy o svoj život a zdravie? Aké sankcie im hrozia, ak nenastúpia do práce? Čo v prípade, ak im zamestnávateľ nezabezpečí ochranné pracovné pomôcky, ako sú rúška a podobne? V dnešnom podcaste, ktorý sme vzhľadom na aktuálnu situáciu špeciálne pripravili, vám ponúkneme odpovede na tieto i ďalšie otázky. Rozprávať sa budeme s odborníkmi na medicínske právo – JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. a JUDr. Tomášom Husovským z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.