Potvrdenie o zákaze sprístupnenia zdravotnej dokumentácie. Lekári, viete, čo všetko v ňom má byť?
13:22

Potvrdenie o zákaze sprístupnenia zdravotnej dokumentácie. Lekári, viete, čo všetko v ňom má byť?

28.06.2021

Všeobecní lekári budú od začiatku augusta vydávať potvrdenie o tom, či sa v zdravotnej dokumentácii pacienta nachádza zákaz sprístupnenia zdravotnej dokumentácie voči osobe, ktorá o nahliadnutie žiada. Po novom totiž môže do dokumentácie nahliadať širší okruh ľudí. V prípade, ak niekto z oprávnených osôb požiada napríklad v nemocnici o sprístupnenie údajov z dokumentácie pacienta, musí sa preukázať písomným potvrdením, že voči nemu nebol vydaný zákaz. O tom, ako má vyzerať spomenuté potvrdenie a čo všetko musí obsahovať sa dozviete v dnešnom podcaste od JUDr. Ivana Humeníka z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.  Zároveň vám povie, prečo je dôležité nesprístupňovať viac údajov, ako ukladá zákon.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.