Vedeli ste? Ani policajt, či prokurátor nemôže len tak vstupovať do zdravotnej dokumentácie pacienta.
15:55

Vedeli ste? Ani policajt, či prokurátor nemôže len tak vstupovať do zdravotnej dokumentácie pacienta.

12.10.2020

Sprístupňovanie údajov do zdravotnej dokumentácie má svoje pravidlá. Ich porušenie môže lekárovi spôsobiť problémy. Čo však v prípade, ak do ambulancie príde policajt? Je lekár povinný mu dovoliť nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie pacienta, ktorý je podozrivý z nejakého trestného činu? Odpovede na tieto i ďalšie otázky vám dnešnom podcaste ponúknu JUDr. Ivan Humeník, PhD. a JUDr. Tomáš Husovský z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Dozviete sa aj to, na ktorý zákon sa máte odvolať v prípade, že sa dostanete do takejto situácie.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.