Pre pediatrov a všeobecných lekárov sme pripravili informovaný súhlas s očkovaním, ktorý ochráni ich ambulanciu
38:54

Pre pediatrov a všeobecných lekárov sme pripravili informovaný súhlas s očkovaním, ktorý ochráni ich ambulanciu

05.07.2021

Pediatri majú od 1. júla 2021 možnosť očkovať vo svojich ambulanciách pacientov proti ochoreniu COVID-19.  Prvým predpokladom pre očkovanie je uzatvorenie zmluvy s Ministerstvom zdravotníctva SR. Na postup pediatra sa vzťahuje aj odborné usmernenie, ktoré ministerstvo vydalo a ktoré okrem iného vyžaduje, aby pacient pred očkovaním podpísal informovaný súhlas. O tom, ako sa dá poučovacia povinnosť a podpis informovaného súhlasu elegantne zvládnuť a s čo najmenším stresom dosiahnuť ochranu ambulancie prostredníctvom dobrého informovaného súhlasu sa budeme v dnešnom podcaste rozprávať s dvoma hosťami. Budú nimi hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre všeobecnú starostlivosť o deti a dorast a zároveň prezidentka Slovenskej spoločnosti primárnej pediatrickej starostlivosti MUDr. Elena Prekopová a JUDr. Ivan Humeník z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.