Viete, na čo si dať pozor pri hlásení poistnej udalosti?
15:06

Viete, na čo si dať pozor pri hlásení poistnej udalosti?

22.11.2020

Každá ambulancia alebo lekáreň musí mať uzatvorené poistenie zodpovednosti za škodu. V minulých podcastoch sme hovorili aj o ďalších druhoch poistenia, ktoré je dobré mať uzatvorené. V prípade, že dôjde ku škode, ako je napríklad nesprávne stanovená diagnóza pacientovi, neskoro naordinovaná liečba, zle vydaný liek, či vydaný liek po exspirácii, musí lekár alebo lekáreň riešiť poistnú udalosť. Ako má postupovať? Má komunikovať s poisťovňou sám, alebo je lepšie využiť pomoc makléra? Aké podklady by mal mať starostlivo odložené, aby ich mohol predložiť? Na tieto i ďalšie otázky bude v dnešnom podcaste odpovedať Henrich Ihnát, riaditeľ košickej pobočky spoločnosti Renomia, ktorá pôsobí v odbore poistenia a risk manažmentu. Advokát Ivan Humeník z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS vám poradí, prečo je dobré v prípade súdneho sporu prizvať ako účastníka i poisťovňu.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.