Čo by mal lekár určite uviesť v informovanom súhlase pred podaním neregistrovaného lieku?
24:53

Čo by mal lekár určite uviesť v informovanom súhlase pred podaním neregistrovaného lieku?

22.03.2021

Neoddeliteľnou súčasťou farmakologickej liečby je informovaný súhlas. Musí obsahovať všetko podstatné, aby sa lekár mohol v prípade potreby brániť. Dotýka sa i prípadnej škody, ktorá môže byť pacientovi spôsobená podaním lieku alebo vakcíny. S JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS sa v dnešnom podcaste budeme rozprávať o tom, aká je úloha informovaného súhlasu vo farmakologickej liečbe, napríklad i v prípade vakcíny Sputnik V, či iných neregistrovaných liekov. Dozviete sa, či sa môže lekár zbaviť zodpovednosti uvedením textu, že za prípadné škody nezodpovedá, keďže ide o neregistrovaný liek a používa ho iba na základe súhlasu a vyžiadania pacienta. Rovnako sa budeme rozprávať o tom, či je možné v informovanom súhlase uviesť, aby si pacient prípadné škody uplatňoval napríklad voči ministerstvu zdravotníctva. Povieme si aj o povinnosti podpísania informovaného súhlasu zo strany pacienta s ochorením COVID-19.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.