Povinné očkovanie a zápis do zdravotnej dokumentácie
25:33

Povinné očkovanie a zápis do zdravotnej dokumentácie

09.03.2020

Falšovanie zdravotnej dokumentácie a dopisovanie nepravdivých údajov o očkovaní. Lekári sa údajne stretávajú s požiadavkou od rodičov detí, aby do zdravotnej dokumentácie zapísali povinné očkovanie bez toho, aby bolo reálne vykonané. Akému riziku sa vystavuje lekár, ktorý zvolí takýto postup? Kto môže kontrolovať lekárov, či pri očkovaní postupovali v súlade so zákonom? O tejto téme sa budeme rozprávať s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie H&H PARTNERS. V druhej časti podcastu svoje poznatky a odporúčania k téme povie hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre primárnu pediatriu MUDr. Elena Prokopová.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.