Predpis liekov zdravotnou sestrou? Áno, ale...
11:55

Predpis liekov zdravotnou sestrou? Áno, ale...

15.06.2020

Počas núdzového stavu v súvislosti s epidémiou koronavírusu mohla pacientom predpisovať lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny i zdravotná sestra. Rovnako tak mohol urobiť i ošetrujúci lekár v prípade liekov, ktoré za bežných okolností ako preskriptor predpisovať nemohol. Táto zmena v zákone má však svoje pravidlá a nedodržanie ktorých môže ambulancii spôsobiť problémy. V dnešnom podcaste sa s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS, budeme venovať rizikám pri predpisovaní liekov takýmto spôsobom. Dozviete sa i to, že aj keď sa núdzový stav skončil, zdravotná poisťovňa má právo spätne skontrolovať predpisovanie liekov spomenutým spôsobom.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.