Lekár nie je povinný pacientovi zapísať očkovanie proti ochoreniu COVID-19 do medzinárodného očkovacieho preukazu
19:56

Lekár nie je povinný pacientovi zapísať očkovanie proti ochoreniu COVID-19 do medzinárodného očkovacieho preukazu

31.05.2021

Stáva sa, že pacienti očkovaní proti ochoreniu COVID-19 sa u svojho všeobecného lekára dožadujú zápisu o tejto skutočnosti do medzinárodného očkovacieho preukazu. Je lekár povinný im vyhovieť? Kto by to mal urobiť? Všeobecný lekár, zdravotnícky pracovník, ktorý dohliadal na samotný výkon alebo očkovacie centrum, v ktorom bola vakcína podaná? O tejto téme sa budeme v dnešnom podcaste rozprávať s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS. Lekári, poradíme vám, ako máte v prípade, že vás osloví pacient s takouto požiadavkou postupovať.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.