Psychologička: Raz to prejde, máte právo na oddych, nečakáme, že zachránite každého. Nebojte sa volať o pomoc a každý deň si náj
29:06

Psychologička: Raz to prejde, máte právo na oddych, nečakáme, že zachránite každého. Nebojte sa volať o pomoc a každý deň si náj

15.11.2020

Lekári v prvej línii počas pandémie ochorenia COVID-19 sú vystavení nielen fyzickej, ale i psychickej záťaži. Aj keď sú v danej situácii ochotní ísť až za okraj svojich síl, v prípade, že v tom ostanú sami sa niektorí z nich stiahnu. Podľa nemeckého profesora Reinharda Strametza, dve tretiny sekundárnych obetí v súvislosti s pandémiou reaguje na nepriaznivú udalosť dysfunkčne. Desať percent ju nedokáže spracovať a prestane vykonávať povolanie, alebo sa pokúsi o samovraždu. Psychologička, profesorka Andrea Madarasová Gecková z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach upozorňuje, že ide o obdobie náročné na sebareguláciu a preto je potrebné si rozložiť vlastné sily. Ak sa chcete dozvedieť, ako ľahšie zvládnuť toto náročné obdobie v práci a čo je dôležité robiť mimo nej, vypočujte si náš dnešný podcast. Ak prevádzkujete zdravotnícke zariadenie, poradí vám ako predísť tomu, aby vám zlyhali lekári.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.