Lieky v chladničke znehodnotené výpadkom prúdu vám základné profesijné poistenie nezachráni. Čo s tým?
16:44

Lieky v chladničke znehodnotené výpadkom prúdu vám základné profesijné poistenie nezachráni. Čo s tým?

19.10.2020

Každý poskytovateľ musí mať uzatvorené poistenie profesijnej zodpovednosti, teda zodpovednosti za škodu pri poskytovaní zdravotnej alebo lekárenskej starostlivosti. Ambulancia alebo lekáreň, by však mala mať i ďalšie druhy poistenia. Môže totiž nastať situácia, že dôjde k poškodeniu majetku, enviromentálnej škode alebo dokonca znehodnoteniu liekov v chladničke. Pri chýbajúcom poistení to môže byť problém. Riaditeľ košickej pobočky spoločnosti Renomia, ktorá pôsobí v odbore poistenia a risk manažmentu Henrich Ihnát vám v dnešnom podcaste poradí, aké druhy poistení by ste mali mať uzatvorené a ako často je potrebné kontrolovať jednotlivé poistné zmluvy. O právny názor a príklady z praxe sa s vami podelí advokát Ivan Humeník z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS.

Podcast mediPRÁVNIK Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.