Najviac sa deti naučia, keď sa v škole cítia dobre
47:20
Podcast: Ľudskosť

Najviac sa deti naučia, keď sa v škole cítia dobre

23.06.2021

Znalostná ekonomika či kritické myslenie sú témy, o ktorých sa u nás veľa hovorí. Menej pozornosti však venujeme tomu, ako sa počas vzdelávania cítime a aký vplyv majú pocity na našu schopnosť učiť sa a rozvíjať.

My, ľudia, sa najefektívnejšie učíme vtedy, keď sa cítime byť v bezpečí. A najviac sa učíme od ľudí, ktorí sa nám páčia a ktorým dôverujeme. Samostatné myslenie sa rodí v takej triede, kde môžeme povedať, čo si naozaj myslíme, kde sa môžeme mýliť a kde sa nemusíme obávať, že budeme šikanovaní alebo vysmiate.

V tejto epizóde Ľudskosti sa Barbora Mareková rozpráva s učiteľom základnej školy Petrom Humayom o tom, ako bezpečné prostredie pre svoje žiačky a žiakov vytvára on sám.

V rozhovore sa dozviete:

- aká je rola učiteľa v podpore mentálneho zdravia detí

- ako na učenie detí vplývajú dysfunkcie v rodine

- ako učiť deti, ktoré majú problém udržať pozornosť

- ako zohľadniť potrebu detí sa hýbať

- ako komunikovať s rodičmi, ktorí sa k dieťaťu správajú problematicky

- ako chrániť deti pred šikanou zo strany spolužiakov a ako ju riešiť, ak nastane

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na ludskost@sme.sk

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Ľudskosť a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate podcast Ľudskosť.

Podcast Ľudskosť je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.