#70 Martinus - ako uviesť knihu na trh
42:47

#70 Martinus - ako uviesť knihu na trh

28.10.2020

Juraj Šlesar pôsobí v Martinuse ako marketingový manažér. Vďaka jeho dlhoročnému pôsobeniu v oblasti predaja kníh sa v podcaste dozvedávame množstvo užitočných informácií nie len o tom, ako funguje proces vydania knihy, ale aj o tom, ako sa robí marketing pre, tak špeciálny produkt, ako sú knihy.

Vybrali sme pre vás top 5 myšlienok, o ktoré sa Juraj s nami podelil. Prečítajte si ich a navnaďte sa na podcast.

 • Ak autor nie je sám presvedčený o tom, že jeho knihu by si mali prečítať všetci ostatní, tak by mal ešte popracovať na svojom umeleckom hnutí.
 • Ešte na samotnom začiatku písania knihy by si mal každý autor zistiť, aký je potenciálny trh na jeho knihu, a teda asi koľko ľudí na Slovensku si jeho knihu kúpi. To platí predovšetkým pri odborných knihách.
 • Marketing knihy robí zvyčajne vydavateľstvo.
 • Juraj neodporúča robiť marketing knihy ešte pred tým, ako sa vydá.
 • V Martinuse realizujú brandové kampane dvakrát do roka. Sú zamerané na ľudí, ktorí majú radi knihy. Cieľom nie je predaj, ale skôr zabaviť ľudí alebo podporiť ich radosť z čítania.
 • Juraj nám odporúča vytipovať si 2-3 autorov, ktorí naozaj vedia o čom píšu a hovoria. Ďalej nám radí si naštudovať základy marketingu, teóriu a nedať sa strhnúť rôznymi nadšenými článkami a trendami, pretožezáklady marketingu sa v zásade až tak nemenia. Okrem toho obzvlášť pre začínajúcich marketérov odporúča získať čo najviac praxe, pretože ak niekto chodí len do školy, tak odtiaľ nevyjde úplne pripravený na reálnu prax. Čím skôr sa do nej ponorí, tým to bude pre neho lepšie.

  Podcast LEVOSPHERE - marketing v praxi je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

  ×
  Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.