#66 Cieľová skupina a jej insight
53:23

#66 Cieľová skupina a jej insight

30.09.2020

Pavol Minár je majiteľom spoločnosti Inspirations Minar, v ktorej pomáha značkám a firmám v oblasti marketingu. V podcaste sa rozprávame na tému cieľovej skupiny a jej insightu.

O cieľovej skupine sa toho hovorí veľa a na jej vysvetlenie existuje veľa poučiek. My sme sa však na ňu pozreli zhora a prinášame vám komplexný pohľad na to, čo je cieľová skupina a napríklad aj na to, či je totožná s pojmom zákazník. Pavol nám to vysvetľuje na známych kampaniach značiek Volvo a Old Spice. Objasňuje nám, na akú cieľovú skupinu a akého zákazníka boli cielené, ale aj to, aký tam bol insight.

V podcaste si ďalej vysvetľujeme prepojenie medzi cieľovou skupinou, marketingovou persónou a insightom. Pavol nám objasňuje čo je insight, na čo ho potrebujeme a ako ho nájsť.

“Ak máme nejaké informácie o cieľovej skupine, tak sa s nimi neuspokojme a skúsme tie informácie magickým spôsobom premeniť na insight a až potom informácie začnú prúdiť správnym smerom a pretvoria sa na kampaň.”

V podcaste sa okrem toho dozviete aj:

  • na čo je dobrá cieľová skupina
  • či je insight to isté ako potreba
  • či nesprávne zvolený insight môže viesť ku zlej kampani
  • či je potrebné robiť výskum na zistenie insightu
  • či môže mať značka viacero cieľových skupín
  • či pomáhajú kreatívcom marketingové persóny
  • ako často treba meniť cieľovú skupinu

Pavol nám na záver zanecháva dôležitú myšlienku: “Netreba považovať značku za zbytočnú investíciu, pretože značka naozaj funguje - od loga, identity až po definovaný insight.”

Ak máte chuť sa o cieľovej skupine dozvedieť aj trochu teórie, vypočujte si podcast Zákazník v centre pozornosti.

S Pavlom sme sa rozprávali aj na tému storytellingu. Ak vás zaujíma táto téma, vypočujte si podcast Reklama postavená na príbehu predáva.

Podcast LEVOSPHERE - marketing v praxi je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.