#32 Budovanie osobnej značky v praxi
59:06

#32 Budovanie osobnej značky v praxi

12.02.2020

Oliver Jakubík hovorí: “Predávať by sme mali nepredajom. Nemáme radi, keď nás niekto presviedča, znásilňuje k nákupu. Radi sa rozhodujeme. Prestaňme predávať a začnime vytvárať chuť nakupovať. Nechajme zákazníkovi priestor, aby nás začal chcieť.”

Osobná značka je proces komunikácie ľudí a ich kariéry ako značiek. Je to neustály proces rozvoja a udržiavania dobrého mena a dojmu z jednotlivca, skupiny alebo organizácie. Zatiaľ čo sebarozvoj sa realizuje cez osobný rast, pojem osobná značka sa definuje skôr ako forma akéhosi “vlastného balenia”. Obchodníci David McNally a Karl Speak, paradoxne nie marketéri, napísali: „Vaša značka je vnímanie alebo emócia udržiavaná niekým iným ako vy, ktorá popisuje celkovú skúsenosť so vzťahom s vami.“

Oliver hovorí, že sa nemusíme páčiť všetkým. Ak sa budeme chcieť páčiť všetkým, tak v konečnom dôsledku budeme nevýrazní. Ako tri kľúčové prvky osobnej značky Oliver zadefinoval: autentickosť, neumelosť a profesionalitu.

V podcaste sa ďalej dozviete:

  • či môže z osobnej značky stať obchodná
  • aké sú kroky k budovaniu svojej značky
  • praktické príklady a ako zasahuje osobná značka do súkromia
  • či má zmysel v digitálnej ére offline prezentácia
  • aký je rozdiel v komunikácii produktov a služieb vs osobnej značky
  • čo nás čaká a koľko to stojí, ak chceme budovať osobnú značku

Podcast LEVOSPHERE - marketing v praxi je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.