#48 Biznis príbeh, keď dodávateľom je Čína
49:57

#48 Biznis príbeh, keď dodávateľom je Čína

27.05.2020

Alica Reháková, Slovenka, ktorá si na svoj biznis nápad našla dodávateľov v Číne a uspela na trhu v Čile. A nie je to preklep :-) “Keď jednoducho tomu veríte, cítite to, vždy to vyjde. Jednoducho je to o tom, čo vy máte v hlave a ako to viete predať.”

Ako hľadať dodávateľa v Číne? Čo je pri tom dôležité, na čo si dať pozor a akí vlastne čínski obchodní partneri sú? Na to nám Alica prakticky zodpovedala na príklade svojho biznis príbehu, v ktorom sa jej podarilo dať si vyrobiť prístroj na výrobu rastlinného mlieka v Číne, prepraviť prvý plný kontajner a uviesť na trh v Chile jej dnes už úspešnú značku MioBio. Rozhovor plný optimizmu, ale aj úprimnej radosti z úspechu, či podelenie sa o neúspechy a chyby zaujímavej Slovenky a už známej čilskej podnikateľky si určite treba vypočuť. Takých inšpiratívnych podnikateľov ozaj nie je veľa. :-)

Alica v rozhovore zdôrazňuje, o čom vlastne výber dodávateľa v Číne, keď vám príde stovka odpovedí na váš dopyt, je: “Je to v podstate o tom servise. Jednoducho nejde iba o ten produkt ako taký, ale ide aj o ten servis, ktorý vám dodávateľ vie dodať.”

V podcaste sa ďalej dozviete:

  • ako začala svoj predaj a aký je jej prístup k marketingu
  • čo všetko využíva na propagáciu jej rozrastajúceho portfólia
  • čo jej dodalo odvahu a ako sa podniká v Čile
  • ako zohnala zdroje na prvú dodávku a ako predala svoje prvé prístroje
  • aký má prístup k personalizovanému marketingu
  • ako sa rozrástlo jej portfólio a ako buduje svoju firmu popri 2 ďeťoch

Alica sa drží hesla: “Je veľmi dôležité ľuďom ukázať prirodzenosť, nie je to o tom vždy ukazovať len, ako je všetko úžasné.”

Podcast LEVOSPHERE - marketing v praxi je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.