Podcast: Kvantum ideí

O neurovede a filozofii

02.01.2020

O vedomí, slobodnej vôli a o tom, čo všetko vieme a čo nevieme o mozgu, diskutovali Jakub a Jaro s neurovedcom Petrom Jedličkom, ktorý je súčasťou rozsiahlej výskumnej siete Human Brain Project a súčasne pôsobí v Nemecku, kde sa mu darí dosahovať vynikajúce vedecké výsledky.

----more----

Petrov a Jarov článok o kvantovom mozgu: https://www.postoj.sk/40388/preco-vie-veda-predpovedat-pohyb-planet-ale-nie-spravanie-cloveka

Human Brain Project: https://bit.ly/2tjBcLL

rozhovor s Petrom Jedličkom: https://www.postoj.sk/9929/slobodna-vola-a-predsa-existuje

kritika Otakara Horáka: https://dennikn.sk/354760/vzdajme-sa-slobodnej-vole-trestnemu-systemu-iba-prospeje-reakcia/

Quantum Brain Hypothesis (Jedlička, anglicky): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5681944/

Petrova recenzia knihy First Minds: https://philpapers.org/rec/JEDROT

Thomas Pink, Free Will: A Very Short Introduction: https://bit.ly/2QDnhIA

Thomas Pink, Free Will and Determination (spomínaný článok): https://bit.ly/39wydjH

Thomas Pink na podcast Philosophy Bites: https://bit.ly/36esfSx

 

 

Podcast Kvantum ideí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda, Filozofia
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK